Polska Sobotnia Szkoła buduje spójną społeczność Polską w Aylesbury i okolicach zrzesząjac coraz więcej polaków.

Jest to możliwe dzięki naszemu solidnemu programowi nauczania dzieci od najmłodszych już lat, który przyciąga do Naszej siedziby coraz większą rzeszę dzieci z rejonów Buckinghamshire. Szkoła jest również organizatorem szeregu innych wydarzeń społecznych przyciągających dorosłych jak i dzieci.

Naszym celem jest zachowanie więzi z ojczyzną oraz kontynuacja naszych narodowych tradycji dla dzieci wychowywanych na obczyźnie.

Świat wokół Nas się zmienia. Zmienia się również dla Naszych dzieci.

W 2008 roku grupa polskich entuzjastów obserwując napływ naszych rodaków do Wielkiej Brytani i szybko rosnącą polską społeczność w Aylesbury i okolicach postanowiło założyć stowarzyszenie.

Stowarzyszenie to było ogniwem powstania naszej placówki.

Nasze cele były jasne od samego powstania:

• zapewnić miejsce dla naszych polskich dzieci, gdzie będą mogły miło spedzić czas,  jednocześnie zdobywając wiedzę o naszej ojczystej historii i kulturze oraz uczyć się jezyka polskiego

• wspierać i integrować Polaków ze soba oraz lokalną społecznością

Co robimy i dlaczego.

Edukacja dzieci jest dla nas podstawą istnienia.

Dzięki charytatywnej pomocy rodziców, sponsorów i przede wszystkim wspaniałej kadry nauczycieli pomagamy polskim dzieciom na obczyźnie w poznawaniu języka polskiego, wpajamy im naszą ojczystą kulture i nie zapominamy o pięknej historii naszego kraju.

Utrzymanie tej kultury i przywiązania do ojczyzny jest bezcenne!

Razem jesteśmy w stanie zdziałać wiecej.

Kilka słów o naszej szkole …

Jesteśmy Polską Szkołą Sobotnią działającą od roku 2009. Zajęcia lekcyjne odbywają się w Mandeville School przy ulicy Ellen Road.

Adres:
Ellen Rd,
Aylesbury, HP21 8ES
United Kingdom

Nasi uczniowie mają możliwość nauki języka polskiego, polskiej historii, geografii, religii i kultury naszego rodzinnego kraju.

Polska Szkoła Sobotnia w Aylesbury wspiera swoich uczniów w przyswajaniu wiedzy i umiejętności potrzebnych młodym ludziom uczącym się poza granicami Polski. Naszym celem jest zarówno krzewienie polskiej kultury, historii i geografii, jak i integracja europejska młodych Polaków, którzy mają szansę uczyć się za granicami kraju. Polska Szkoła wspiera wiele inicjatyw i współpracuje z organizacjami polonijnymi, jeśli Państwo życzycie sobie nawiązać z nami kontakt – serdecznie zapraszamy.

Nauczyciele w naszej szkole są specjalistami w swoich dziedzinach, wykształceni w Polsce, ale też mający kontakt ze szkolnictwem angielskim. Owocuje to dobrą znajomością realiów, w których przebywają nasi uczniowie na co dzień i pozwala na łączenie obu stylów nauczania.

Nasza Szkoła zarządzana jest przez Komitet Rodzicielski, który wybierany jest sposród rodziców.

Wasza pomoc i zaangażowanie są niezbędne, aby Szkoła mogła sprawnie i owocnie funkcjonowac. Dzięki współpracy Grona Pedagogicznego, Komitetu Rodzicielskiego oraz Rodziców, wszyscy, a przede wszystkim nasze dzieci, będziemy z uśmiechem oczekiwać naszych sobotnich spotkań.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO WSPÓŁPRACY!!!